Zagęszczenie rzęs techniką 1:1, 2:1, 3:1

Zagęszczanie i przedłużanie rzęs

Przedłużanie i (lub) zagęszczanie rzęs polega na doklejeniu do naturalnego włoska sztucznej rzęsy z tworzywa syntetycznego z dodatkiem jedwabiu. Obecnie na rynku stosuje się kilka metod zagęszczania rzęs – 1:1, 2:1, 3:1, a nawet 5:1 czy 8:1. Nomenklatura oznacza ilość sztucznych rzęs doklejanych do jednej naturalnej, które tworzą estetyczną kępkę.

Trwałość rzęs jest bardzo indywidualna i zależy od kondycji oraz budowy rzęs, ale także od potliwości skóry i wydzielanego sebum. Sztuczne rzęsy wypadają wraz z prawdziwymi, a więc ich wydajność uzależniona jest od naturalnego cyklu wzrostu włosa, który średnio trwa 8 tygodni.

Doklejona rzęsa może się również odkleić od czynników mechanicznych. Najlepiej zabieg uzupełniania rzęs wykonywać w odstępach 3 tygodni. Zdarzają się przypadki uczulenia na klej – wówczas należy od razu ściągnąć rzęsy gabinecie za pomocą profesjonalnych preparatów, które nie spowodują uszkodzenia naturalnych rzęs.

Pierwsze 48 godzin po zabiegu przedłużania rzęs
Do 24 godzin po zabiegu przedłużania rzęs, nie należy ich moczyć ani dotykać. (klej potrzebuje ok. 24h do odparowania i utwardzenia). Można je oczywiście rozczesać. Do 48godz. po zabiegu nie należy korzystać z sauny, solarium, basenu ani narażać rzęs na działanie gorącej pary, czy też źródeł ciepła. Klej używany do przedłużania rzęs na całkowite utwardzenie potrzebuje właśnie ok.48 godzin, w trakcie których jest jeszcze wrażliwy na nadmierne ciepło i wilgoć.

Zalecenia pielęgnacyjne po zabiegu przedłużania rzęs:
  • Nie należy używać tuszu do rzęs ani zalotki
  • Nie należy stosować do demakijażu preparatów kosmetyków tłustych, tj. płyny dwufazowe, olejki, tłuste kremy. Preparaty tłuste wpływają na osłabienie wiązania kleju i zmniejszenie trwałości aplikacji.
  • Należy uważnie zmywać makijaż, aby “kłaczki” z wacika nie zaczepiły się o nasadę rzęs. Można wtedy oderwać doklejoną rzęsę sztuczną, a także przypadkowo uszkodzić rzęsy naturalne.
  • Należy unikać bezpośredniego źródła ciepła, a także pocierania oka.
  • Do mycia najlepiej używać jest miękkiego pędzelka oraz spienionego w dłoni z odrobiną wody szamponu dla dzieci.