Depilacja watą cukrową

Polega na usuwaniu mechanicznym włosków (wyrywaniu) przy użyciu pasty cukrowej, którego zadaniem jest przykleić się do włosa i usunąć włos wraz z cebulką. Zabieg depilacji pastą cukrową wykonujemy około raz w miesiącu (gładka skóra utrzymuje się w przedziale czasowym 3-6 tygodni) uwzględniając indywidualne potrzeby i tempo wzrostu włosa u każdej klientki.
Pasta cukrowa jest 100% produktem naturalnym, , nie podrażnia ani nie uczula skóry, nie powoduje wrostów ani stanów zapalnych, dzięki zawartości cukru jest naturalnym środkiem peelingującym, idealna do depilacji najdelikatniejszych części ciała w tym twarzy.


Przeciwwskazaniem do zastosowania depilacji woskiem są:

  • rozszerzone naczynia włosowate lub żylaki
  • zapalenie żył
  • zapalenie mieszków włosowych
  • stany zapalne i ropne skóry
  • zbyt krótkie włosy
  • skóra bezpośrednio po ekspozycji na słońce lub promienie UV

Każdy rodzaj depilacji zawodzi?
Wypróbuj depilację pastą cukrową.

Polega na usuwaniu mechanicznym włosków (wyrywaniu) przy użyciu wosku, którego zadaniem jest przykleić się do włosa i usunąć włos wraz z cebulką. Zabieg depilacji woskiem wykonujemy około raz w miesiącu (gładka skóra utrzymuje się w przedziale czasowym 3-6 tygodni) uwzględniając indywidualne potrzeby i tempo wzrostu włosa u każdej klientki. Pasta cukrowa jest 100% produktem naturalnym, , nie podrażnia ani nie uczula skóry, nie powoduje wrostów ani stanów zapalnych, dzięki zawartości cukru jest naturalnym środkiem peelingującym, idealna do depilacji najdelikatniejszych części ciała w tym twarzy.
Przeciwwskazaniem do zastosowania depilacji woskiem są: rozszerzone naczynia włosowate lub żylaki, zapalenie żył, alergia na wosk, zapalenie mieszków włosowych, stany zapalne i ropne skóry, zbyt krótkie włosy, skóra bezpośrednio po ekspozycji na słońce lub promienie
UV.


Depilacja pastą cukrową na zimno

Na zimno. Odrywamy kawałek pasty z folii lub nabieramy trochę z pudełka. Rozgniatamy w dłoniach do momentu aż zacznie się kleić. Następnie rozciągamy ją na skórze do ok. 4-centymetrowej warstwy. Później energicznie ją odrywamy. Można użyć tego samego kawałka pasty na kolejnym fragmencie skóry. Ten sposób jest bardzo wydajny – jedna kulka pasty cukrowej wystarcza na wydepilowanie całej łydki.


Depilacja pastą cukrową na gorąco

Na ciepło. Miseczkę z pastą umieszczamy w gorącej kąpieli wodnej. Gdy pasta się rozpuści, nakładamy ją drewnianą lub plastikową szpatułką na wybrane fragmenty ciała. Następnie przyklejamy do niej pasek materiału, delikatnie dociskamy i zrywamy energicznym ruchem.