Depilacja laserowa

Zarówno latem jak i zimą włosy coraz częściej są niemile widziane. Wpływ na to ma nie tylko moda, ale również dbałość o higienę zarówno wśród mężczyzn jak i wśród kobiet.
Depilacja woskiem, golenie, mechaniczne usuwanie to klasyczne metody depilacji, które dają krótkotrwałe efekty. Odróżnia je od siebie poziom bólu wykonywanej depilacji oraz czasem, po którym włosy ponownie się pojawiają.
Teraz najlepszą i właściwie jedyną metodą umożliwiającą pozbycie się niechcianego owłosienia na stałe jest depilacja laserowa (tzw. fotoepilacja).
Depilacja laserowa to gwarancja najwyższej skuteczności oraz najkrótszego czasu trwania zabiegu. To idealna alternatywa dla osób szukających szybkich, trwałych i bezbolesnych metod depilacji, pragnących spełnić marzenie o gładkiej skórze na zawsze !!!!, pozbawionej podrażnień, wrastających włosków i bliznowców spowodowanych wcześniejszą metoda depilacji (wosk, depilator, itp.).

Ile z Nas narzeka, że rano nie ma czasu na makijaż, kawę czy śniadanie? Poranna toaleta kobiety często nie ogranicza się tylko do prysznica i makijażu…. Tutaj często potrzeba znacznie więcej czasu, aby móc wyjść z domu i pokazać się otoczeniu, bo nasza broda czy też wąsik po zgoleniu musi być dokładnie zakryty Bardzo często goląc włosy rano, wieczorem już są widoczne.

Starsze metody usuwania zbędnego owłosienia m.in. wyrywanie, golenie, woskowanie, elektroliza, IPL lub depilatory mechaniczne dają tylko tymczasowy efekt, a często niektóre z nich są bardzo bolesne i nieprzyjemne.

Czy depilacja laserowa jest zabiegiem bezpiecznym? Tak.

Pozbywanie się zbędnego owłosienia za pomocą lasera to bezinwazyjna metoda depilacji. Zabieg ten nie powoduje uszkodzeń czy podrażnień skóry, może więc być wykonywany nawet w tak wrażliwych miejscach jak pachy, strefa bikini czy górna warga. Wiązka światła lasera przenika przez skórę i niszczy na zawsze mieszki włosowe, nie narusza jednak delikatnej struktury naskórka.

Zabieg ten jest zalecany przez dermatologów w przypadku wrastających włosów, stanów zapalnym mieszków włosowych.

Czy zabieg ten jest bezbolesny?

Zabieg nie jest zupełnie bezbolesny. Pacjentka podczas naświetlania może odczuwać minimalny dyskomfort w postaci szczypania. Stopień tych dolegliwości jest różny dla każdej osoby – zależy on bowiem od indywidualnej wrażliwości na ból.

Dlaczego należy wykonać kilka zabiegów?

Zabieg należy powtórzyć ze względu na to, że nie wszystkie włosy rosną równocześnie. Światło lasera niszczy tylko te włosy, które znajdują się w aktywnej fazie wzrostu, a więc te, które widoczne są na powierzchni skóry. Wykonanie 6-7 serii naświetlania w kilkutygodniowych odstępach pozwala na znaczne zredukowanie liczby odrastających włosów.


Dermatolodzy coraz częściej zalecają depilacja laserowa na problemy z wrastającymi włosami i zapaleniem mieszków włosowych  – różowe guzki i krostki, stany ropne, które swędzą i bolą, powodując duży dyskomfort.

Dzięki Depilacja Laserowa Wadowice stała się najczęściej wykonywanym zabiegiem kosmetyki estetycznej na świecie. To absolutny HIT ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć, przyciągają do salonów piękności nie tylko kobiety, ale również mężczyzn.


Czy depilacja laserowa w naszym gabinecie daje trwałe efekty? Ile zabiegów należy wykonać?

Dla osiągnięcia trwałego rezultatu i całkowitego pozbycia się owłosienia zalecane jest wykonanie od  6-7 zabiegów. Po każdej serii naświetlania odrastające włosy są cieńsze i słabsze, natomiast już po 3 zabiegach można na stałe usunąć od 80 do 92 proc. włosów.


Na jakiej zasadzie działa światło lasera?

Zabieg depilacja laserowa Wadowice polega na wykorzystaniu zjawiska tak zwanej fototermolizy – wiązka światła emitowanego z lasera przenika przez skórę i jest pochłaniania przez melaninę, a więc barwnik którego największe stężenie znajduje się w mieszkach włosowych. Dzięki powstałej w ten sposób energii cieplnej możliwe jest trwałe zniszczenie cebulki włosa.

Czy u wszystkich osób depilacja laserowa Wadowice jest tak samo skuteczna?

Nie. Skuteczność tego typu depilacji zależy w dużej mierze od naszej karnacji i koloru owłosienia. Najłatwiej usunąć włosy ciemne i grube. Z depilacji laserowej powinny zrezygnować osoby o bardzo ciemnej karnacji, a więc o wysokim stężeniu melaniny w skórze właściwej i naskórku. Z tych samych względów zabieg ten jest niewskazany dla osób, które opalały się przed wykonaniem depilacji, a także osoby mające jasne oraz rude włosy.


Czym różni się laser diodowy medyczny od urządzeń typu IPL ?

Róznica pomiędzy laserem a IPL polega głównie na skuteczności usuwania owłosienia i ilości zabiegów potrzebnych do depilacji. Laser diodowy usuwa owłosienie na zawsze, po zabiegu włosy nie odrastają.

Fale świetlne lasera medycznego mają tę samą długość fali i niewielką rozbieżność w związku z tym działają w sposób celowany na włos, a konkretnie na jego barwnik, nie szkodzą tkankom dookoła. Skuteczność epilacji (depilacji laserowej) laserem Light Sheer sięga 95%. To znaczy, że może odrosnąć 5 % włosków, które są jasne, cienkie i nie mają ciemnego barwnika – melaniny.

Fale świetlne lasera medycznego mają tę samą długość fali i niewielką rozbieżność w związku z tym działają w sposób celowany na włos, a konkretnie na jego barwnik, nie szkodzą tkankom dookoła. Skuteczność epilacji (depilacji laserowej) laserem Light Sheer sięga 95%. To znaczy, że może odrosnąć 5 % włosków, które są jasne, cienkie i nie mają ciemnego barwnika – melaniny.

IPL (Intense Pulsed Light czyli Intensywnie Pulsujące Światło) lub VPL jest laserem, choć często są nimi błędnie nazywane. W rzeczywistości pacjent poddawany jest zabiegowi naświetlaniu lampą xenonową zawartą w tych urządzeniach. Wadą urządzeń IPL jest to, że wysyłają one wiele długości fal i przez to rozgrzewają przy okazji tkanki okoliczne. Wiązka światła pochłaniana jest nie tylko przez melaninę, ale również przez otoczenie. IPL nie działa wybiórczo na włos.

Bolesność zabiegów IPL i laserów podobna i uzależniona jest od wrażliwości pacjenta oraz urządzenia do depilacji. Laser Light Sheer posiada końcówkę chłodząca Chill Tip, dzięki której zabieg jest dużo bardziej komfortowy.

Podsumowując najważniejsza różnica pomiędzy laserami do depilacji (epilacji) a IPL polega na ich skuteczności oraz ilości zabiegów jakie należy wykonywać. Niezależne źródła podają, że na 1 zabieg z użyciem lasera należy wykonać średnio 3 i więcej zabiegów lampami polichromatycznymi (IPL) uzyskując i tak słabszy efekt. Dodatkowo u pacjentów poddanych zabiegom depilacji IPL całkowite usunięcie owłosienia jest znacznie utrudnione ponieważ cebulki włosów po naświetlaniu IPL mogą być inaczej uszkodzone, „zdeformowane” przez co skuteczna laserowa depilacja (epilacja) może być trudniejsza po wcześniejszych zabiegach fotodepilacji.

PRZECIWWSKAZANIA

– Ciążą i okres karmienia piersią,

» Infekcje bakteryjne, grzybicze i wirusowe (np. opryszczka)

» Choroby skóry takie jak: bielactwo, łuszczyca, rybia łuska

» Skóra opalona naturalnie, w solarium bądź w wyniku stosowania preparatów brązujących lub samoopalających

» Stosowanie leków i ziół światłouczulających, jak również antybiotyków,

» Stosowanie suplementów diety tj. Skrzypovita itp, należy odstawić, gdyż potęgują porost włosów

» Wyrywanie włosów za pomocą pensety, wosku czy depilatora (zaprzestać 4-8 tygodni przed zabiegiem)

» Rozrusznik serca

» Depilacja laserowa jest skuteczna w przypadku włosów ciemnych

» UWAGA!!! Włosów jasnych, siwych, rudych nie da się usunąć!


6 miesięcy przed zabiegiem:
– należy zakończyć kurację doustnymi retinoidami (np. Roaccutane, Izotek)

miesiąc przed zabiegiem:
– należy zaprzestać depilacji włosków za pomocą wosku, pęsety czy depilatora
– należy zakończyć kurację antybiotykowe
– zaleca się zakończyć zabiegi kwasami AHA i BHA w miejscach poddanych zabiegowi
– należy zaniechać opalania się na słońcu lub w solarium,
– należy  odstawić leki i zioła światłouczulające (dziurawiec, nagietek, szałwia, bratek)
– należy odstawić suplementy zawierające skrzyp itp, powodujący porost włosów

miesiąc przed zabiegiem:
– należy zaprzestać depilacji włosków za pomocą wosku, pęsety czy depilatora
– należy zakończyć kurację antybiotykowe
– zaleca się zakończyć zabiegi kwasami AHA i BHA w miejscach poddanych zabiegowi
– należy zaniechać opalania się na słońcu lub w solarium,
– należy  odstawić leki i zioła światłouczulające (dziurawiec, nagietek, szałwia, bratek)

– należy odstawić suplementy zawierające skrzyp itp, powodujący porost włosów

tydzień przed zabiegiem:
– nie należy stosować peelingów mechanicznych bądź enzymatycznych na skórze poddawanej zabiegowi
– nie należy aplikować balsamów samoopalających oraz kremów depilacyjnych

dzień przed zabiegiem:– nie należy pić alkoholu na 24 h przed zabiegiem

w dniu zabiegu:– włoski w miejscu depilowanym należy całkowicie zgolić

– umyć miejsce poddawane zabiegowi wodą i zwykłym mydłem
– na skórę nie należy aplikować balsamów nawilżających w miejscu poddanym zabiegowi
– w przypadku depilacji pach nie należy stosować dezodorantów ani antyperspirantów


plecy 370 zł okolica brodawek 850 zł tors / klatka piersiowa 290 zł między brwiami – lwia zmarszczka 60 zł brzuch 250 zł biała linia brzucha 125 zł kolana 80 zł pośladki 200 zł pośladki + szpara pośladkowa 290 zł szpara pośladkowa 125 zł ramiona 150 zł ręce + dłonie 290 zł stopy / dłonie 80 zł kark 160 zł policzki 160 zł

nos 150 zł uszy 150 zł pachy 170 zł wąsik 110 zł baki 125 zł broda 125 zł twarz 250 zł skronie 160 zł linia nad łukiem brwiowym 100 zł bikini mini 170 zł bikini brazylijskie – głębokie + szpara pośladkowa 250 zł łydki + kolana + stopy 250 zł uda + kolana 290 zł całe nogi 480 zł kark 160 zł policzki 160 zł